پیام هئیات اجرائیه شورای سراسری حزب وطن

به مناسبت بزرگداشت از بیست و پنجمین سالروز شهادت داکتر نجیب الله

 

 

 

بیست و پنج سال از شهادت داکتر نجیب الله رئیس جمهور اسبق کشور و رئیس حزب وطن میگذرد .داکتر نجیب الله از جمله سیاستمدرا ن نادر است که اینده را دقیق  و روشن می دیدو درست و بموقع طرح میداد . چنان که زنده گی نشان داد پیشبینی هایش که بر تحلیل داده های حقایق عینی استوار بود با دقت و فیصدی بی مثال و تکرار ناپذیر به حقیقت پیوست . 

او رهبر شجاع وقاطع بود که وطن و انسان وطن را در محور تفکر و ارمانهایش جا داده بود و به همین جهت صلح ٬ تفاهم بین الافغانی ٬ تمامیت ارضی و اعتلای کشور مشخصه سیاست و عملکردش را تشکیل  میداد و درین راه تا پایان خط ایثار استوار و صادق ماند .

نجیب الله مخالف قطعی جنگ بود . جنگی که قبل از وی اغاز شده بود ٬ در زمان تصدی وی وبعد از ان و تا به امروز ادامه یافت و متضمن منافع غارتگران ٬ متجاوزین و ریزه خوران داخلی انها بود .   نجیب الله  بخاطر تفکر و اراده اش  مانع اهدافی بود که  عملکرد و نقشه راه غارتگران از ماورای ابحار گرفته تا ماورای سرحدات را باهم گره میزد و به همین جهت به هدف دسیسه بزرگ مبدل گردید.

شهید نجیب الله قربانی دسیسه بزرگی شد که افغانستان در محراق ان و تمام منطقه ما هدف انرا تشکیل میداد. در گام نخست  با خیانت از درون و فشار از بیرون با فرو پاشی نظام جمهوری افغانستان  کنار گذاشته شد تا بحران مدیریت شده بیش از پیش تعمیق و دوام جنگ یقینی گردد و در مرحله بعدی این ابر مرد تسلیم ناپذیر خلاف تمام قوانین مدنی ٬ اصول و معتقدات اسلامی و عنعنات افغانی به شهادت رسید . روانش شاد ٬ راهش پر رهرو و یادش جاودانه گرامی باد .

 این جنگ تا هنوز پایان نیافته  زیرا پروسه نه به صلح که به تغلب انجامید . زنده گی اینرا نیز نشان خواهد داد که غلبه شاید بتواند برای مدتی جنگ را توقف دهد ولی به صلح نمی انجامد.

رفیق ما ٬ نجیب  ما ٬ نجیب مردم شریف ما !

ارام بخواب . مردم به بزرگی و حقانیت  ارمانهایت ( صلح ٬ تفاهم بین الافغانی و ترقی ) نه تنها واقف و معترف اند بلکه ضرورت تحقق انرا  بیش از هروقت دیگر خواهان اند .

 حزبت زنده و به تعهد خود به تحقق این ارمانها وفادار و استوار است . 

 نه به تحجر و اری به تکامل ، این ناموس زنده گیست ، کسی بخواهد یا نخواهد یاد و خاطرات تو درین ارمانها چون ستاره رهنما جاریست . 

 

 هئیات اجرائیه شورای سراسری حزب وطن

 

د افغانستان د پخوانی جمهور رئیس اتل شهید 

دوکتور نجیب الله د پنځه ویشتم تلین په مناسبت

 

يوسف انتظار


۱۴۰۰ لمريز کال د تلې پنځمه د افغانستان د وتلي څيرې، زړور سياستوال، د ملي روغې جوړې ستر متفکر، رښتيني اتل د افغانستان د پخواني جمهور رئيس د شهادت د پنځه ويشتم تلين سره برابره ده. دا ورځ زموږ د هيواد په تاريخ کې زموږ د ولس پر وړاندې د بهرنيو توطئيو او دسيسو د تکرار يوه غمجنه او زړه بوګنونکي ورځ ده، په همدې ورځ پخوانی جمهور رئيس د وطن ګوند مؤسس په يوه نړيواله توطيه کې د بهرنيو اجيرانو او انسان وژونکو کړيو سره تړلو کسانو د خپلو تور مخو بادارانو او د نړۍ د سترو ښکيلاکګرو ځواکونو په امر او هدايت په داسې حال کې شهيد کړل شو چې ده په پلازمېنه کابل کې د ملګرو ملتونو په سياسي مقر کې د دغه نړيوال ځواک په خونه کې پنا اخيستي وه.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

یادداشت راه ما به مناسبت 25 مین سال شهادت داکتر نجیب الله
 
تفکر سیاسی داکتر نجیب الله از محدوده تعلقات حزبی فرا رفته و به اندیشه بالنده ای سیاسی و مدرسه ای بزرگ واقعیت گرایی سیاسی ــ اجتماعی ، وارسته از حصار های ایدیولوژیک مبدل گردیده و واقعیت های تاریخی ، سنت های مروج و معنویت های حاکم در جامعه را در مبارزه سیاسی به شدت مدنظر دارد .
داکتر نجیب الله مظهر شهامت و ایثار، فداکاری و از خود گذری ، گذشت و مدارا ، تواضع و برده باری ، تحول طلب و نواندیش ، همدیگر پذیر و کثرت گرا ، بود . خصایل اعتدال پسندی و واقعیت گرایی و فرهنگ کنار امدن و گذشت سیاسی سنگ پایه توسعه و استحکام اندیشه مصالحه ملی و موجب فروپاشی ایدیولوژی زده گی و روش نا کار امد سیاسی گردید .
دید هوشمندانه و زیرکانه به وقایع سیاسی و پیش بینی های عالمانه از حوادث و جریانات بعدی ، نسل جوان از روشنفکران متعهد به وطن را شیفته راه و ارمان او ساخت . نسل اگاه و اندشمند کنونی که شهید داکتر نجیب الله را از ورایی بیانیه ها ، صحبت ها و ویدیو ها می شناسند ، به حقانیت اش پی برده و به ارمان هایش رو اورده و در زیر سیطره افراط گرایی ، بیرق عدالت خواهی و دید جدید سیاسی را به شانه برداشته و راه را که شهید داکتر نجیب الله رفته بود ، می روند .
 
راه ما ــ ارگان نشراتی شورای سراسری حزب وطن

 

 

 

 

 

 

 

 

بیست و پنجمین سال شهادت دوکتور نجیب الله رئیس جمهور اسبق افغانستان و رئیس حزب وطن را در شرایط تجلیل می کنیم که غرب با شرمساری و سرافگنده‌گی افغانستان را ترک نموده ، بنیاد های نظام از هم پاشیده و طالبان باری دیگر بر اریکه قدرت تکیه زده اند . 

دوکتور نجیب الله با هوشیاری و کیاست پیش بینی کرده بود که اگر گروه های بنیاد گرا و افراطی ، یوغ غلامی بیگانه را بدور نیاندازند ، روزی می رسد که وطن برباد و افراط گرایی ، منطقه و جهان را تهدید می کند .

چپاول دارایی های مردم توسط زورمندان ، جنگ سالاران و مفسدین داخل حاکمیت

Druckversion | Sitemap
© Rahema نشر مجدد مضامین این صفحه با ذکر منبع مجاز است