به پیشواز بیستمین سـالـروز حماسۀ شهـادت دوکتور
نجیب الله رئیس جمهور افغانستان و رهبر حزب وطن
مصوبه هئيات اجرائیه شورای سراسری حزب وطن
 ۷ . ۹ . ۲۰۱۶
ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
 
مردم افغانستان اینک آماده میگردند تا یک بار دیگر یاد ابر مردی را گرامی دارند که با گردن بلند و قامت برافراشته به جنگ خفاشان سیاهی و جهل شتافت و در دفاع از صلح،تمامیت ارضی و نوامیس ملی، با سربلندی و افتخار شربت شهادت نوشید و یکی از حماسه های بی نظیری را ثبت افتخارات تاریخی مادر وطن مشترک ما نمود.
پنجم میزان 1395 درست بیست سال از حماسۀ شهادت دوکتور نجیب الله رئیس جمهور افغانستان و رهبر حزب وطن میگذرد. افکار، گفتار و کردار شهید دوکتور نجیب الله چه در شرایط دشوار مسوولیتش بحیث رئیس جمهور افغانستان و چه در مقام رهبری حزب وطن، مؤید این حقیقت انکار ناپذیر است که او ملی می اندیشید، منافع ملی را بر منافع حزبی، قومی، سمتی و زبانی رجحان میداد و با شعار صلح برای مردم افغانستان، صلح به هر ده و قریه و صلح برای هر خانه فرزندان مشترک مادر وطن ما با درایت و شجاعت و قهرمانانه میرزمید. برای او بدخشان و پکتیا، ننگرهار و بلخ، قندهار و هرات، بامیان و ارزگان و هر خطۀ پرافتخار جغرافیای افغانستان، دست و دل و دماغ و دیدۀ مادر وطن واحد ما و باشندگان آنان گلهای دوستداشتنی باغستان وطن واحد و تقسیم ناپذیر ما محسوب میگردید.
حزب وطن افتخار دارد که چون صخرۀ استوار در سنگر اهداف، اعتقادت و آرمانهای ملی و ترقیخوانۀ رهبر شهید خویش و رئیس جمهور تمام مردم افغانستان، به پیشواز تجلیل از بیستمین سالگرد حماسۀ شهادت دوکتور نجیب الله اعلام مینماید که او نه به یک قوم، نه به یک ولایت و نه به یک سمت، نه به گویندگان یک زبان و نه به یک حزب؛ بلکه به تمام مردم افغانستان، به تمام ملیت های ساکن کشور و به فرد فرد از اولاد مادر وطن واحد ما تعلق داشت و در آخرین لحظات زندگی پرافتخار خویش نیز بمثابه سرباز شجاع دفاع از منافع ملی و تمامیت ارضی افغانستان عمل نمود و در بستر یک توطئه کثیرالجوانب، بدست نظامیان آی. اس. آی پاکستان و مزدوران طالبی شان جام شهادت نوشید.
هیئت اجرائیه شورای سراسری حزب وطن به این طریق و در آستانۀ بزرګداشت از بیستمین سالروز حماسۀ شهید دوکتور نجیب الله، از تمام نیروهای ملی، وطنپرست، دموکرات و ترقیخوا، از روشنفکران و شخصیت های علمی، از تمام علمای ترقیخواه دینی و روحانیون وطندوست، از سران قومی و شخصیت های با اعتبار تمام ملیت های باهم برادر و برابر هموطن تقاضا مینماید تا سهم شان را در بزرګداشت شایسته بیستمین سالروز شهادت دوکتور نجیب الله با تبارز همبستگی ملی ادأ نمایند. چنین است بهترین تجلیل از نجیب الله و ما به چنین تجلیلی متعهد هستیم.
 
                                                                        و من الله التوفیق

 مضامین  تحلیل ها و مقالات محترم

فقیر محمد ودان

کمیته مشترک تفاهم اعضای حزب وطن

چپاول دارایی های مردم توسط زورمندان ، جنگ سالاران و مفسدین داخل حاکمیت

گرامیداشت از پانزدهمین سال شهادت داکتر نجیب الله

متن کامل توفقنامه تشکیل حکومت وحدت ملی در افغانستان

 متن کامل پیمان امنیتی کابل ــ واشنگتن

فهرست دارایی های زمامداران افغانستان تا سال ۲۰۱۵

مقالات  ، مضامین ، عکس ها و ویدیو کلیپ ها در مورد زنان افغانستان

Druckversion Druckversion | Sitemap Diese Seite weiterempfehlen Diese Seite weiterempfehlen
© Rahema نشر مجدد مضامین این صفحه با ذکر منبع مجاز است